Źródlo danych i mapy: flightradar24.com

Flightradar24 po Polsku

Jak znaleźć samolot na Flightradar24 ?
Jak sprawdzić gdzie jest samolot?

Aby znaleźć samolot na radarze flightradar24 potrzebujemy numer lotu. Ten znajdziemy na bilecie lub na potwierdzeniu lotu. Numer składa się najczęściej z kilku liter oraz cyfr i ma mniej więcej 5-6 znaków. W tym przykładzie nasz numer to “KLM591”.

Jak znaleźć samolot na Flightradar24 ?

Po tym jak mamy już numer lotu musimy znaleźć  opcję szukaj “Search” w górym prawym rogu radaru.

flightradar24 po polsku
jak znaleźć samolot na flightradar24
 • W okno wyszukiwania wpisujemy numeru lotu
 • Wyszukiwarka poda nam propozycję oraz dodatkowe informacje
 • Wybieramy lot który chcemy śledzić na mapie
flightradar24 instrukcja
 • Po wyborze lotu zostaniemy przeniesieni do lotu
 • Samolot zostanie zaznaczony na mapie oraz pokaże się trase lotu
 • Po lewej stronie pokażą nam się informacje o locie – O tym jakie informacje są pokazane i co one oznaczają można zobaczyć na dole

Niestety wyszukiwanie na radarze Flightradar24 jest niedostępna na naszej stronie – do tego używamy innego radaru.

Aby znaleźć samolot na Flightradar24 trzeba wejść na oficjalną stronę radaru.

Poniżej znajduje się także instrukcja obsługi radaru lotów Flightradar24.

Flightradar24 po Polsku - Instrukcja

Instrukcja obsługi radaru lotów jest całkiem prosta. Na początku widzimy wiele samolotów, z którego możemy wybrać jeden konkretny. Po wyborze pojawi nam się smuga na mapie określająca trasę przebytego lotu. Biała linia określa start czyli małą wysokość i im bardziej robi się niebieska tym wyżej znajduje się samolot. Po lewej stronie pokażą nam się informacje o locie:

 1. Na samej górze widoczne jest zdjęcie przedstawiające samolot oraz pod nim dane autora zdjęcia.
 2. Następnie widzimy numer lotu po którym możemy zidentyfikować lot oraz wyszukać samolot na radarze lotów – instrukcja znajduje się tutaj.
 3. 3 duże litery to kod lotniska oraz pod nim miasto w którym ono się znajduje oraz strefa czasowa.
 4. Godziny oznaczają przylot oraz odlot samolotu:
  1. Departure czyli odlot pokazuje nam godzinę planowanego (scheduled) odlotu oraz rzeczywisty (actual) czas odlotu.
  2. Arrival czyli przylot analogowo do odlotu pokazuje nam zaplanowany (scheduled) czas przylotu oraz przewidywany (estimated) czas przylotu.
 5. Ikona samolotu sygnalizuje wizualnie przelecony dystans, długość czasu w powietrzu, przebyty dystans oraz po prawej stronie ilość kilometrów do przebycia oraz pozostały czas lotu. Na dole widnieje średni czasu lotu na całym dystansie.
 6. Na samym dole widzimy także czarny pasek z 4 ikonami
  1. Klikając na ten symbol pokaże nam się przewidywany kurs samolotu do lotniska docelowego oraz znikną wszystkie inne samoloty. Aby przywrócić samoloty wystarczy kliknąć na dowolny punkt na mapie
  2. Druga ikona po naciśnięciu przekieruje nas do naszego wybranego samolotu i pokaże go na samym środku mapy
  3. Dzwoneczek aktywuje powiadomienia, lecz jest dostępny tylko w wersji premium.
  4. Ostatnia ikona pozwoli nam udostępnić dane na naszych mediach społecznościowych

Jakie informacje zawiera Flightradar24 po polsku ?

Radar umieszczony na naszej stronie jest bardzo łatwy w obsłudze. Mapa z zaznaczonymi żółtymi samolotami ładuje się automatycznie. Następnie za pomocą myszy lub znaków + i – umieszczonych w lewym górnym rogu możemy przybliżać i oddalać interesujący nas obszar. Po kliknięciu na dany samolot mamy dostępne wszystkie jego dane. Na samej górze jest zdjęcie podglądowe tego jak wygląda samolot wraz z jego numerami i nazwą. Następną informacją, która się pokazuje jest nazwa lotniska z którego dana maszyna wystartowała i nazwa lotniska, na którym będzie lądować. Dodatkowo do tego mamy podany czas wraz z przejrzystą animacją pokazującą ile trasy już zostało przebyte oraz ile kilometrów jeszcze zostało. Dodatkowo poniżej możemy sprawdzić model samolotu, wysokość z jaką leci, nazwę radaru, który odbiera sygnał, prędkość, a czasem nawet są nam udostępniane informacje o pogodzie.  Na samym dole na Flightradar24 po polsku mamy umieszczone 4 ikonki. Po kliknięciu pierwszej z nich znikną wszystkie inne samoloty, a my ujrzymy dokładną drogę jaką dany z nich przebył. Druga pokazuje dokładanie to samo, jednak z zachowanymi pozostałymi samolotami, co umożliwia nam sprawdzenie dokąd lecą samoloty, które dany z nich mija. Ostatnia ikonka służy do udostępniania radaru w mediach społecznościowych. To jednak nie wszystko. Co w sytuacji kiedy chcemy sprawdzić dany lot i posiadamy jego numer referencyjny? Wystarczy kliknąć ikonkę FLightradar24 umieszczoną po prawej stronie mapy. Zostaniemy przekierowani w miejsce, gdzie na górze ukazuje się pasek do wpisania numeru referencyjnego maszyny. Po wykonaniu tego będziemy mieć dostęp do wszystkich informacji. Jak widać obsługa naszej strony jest niesłychanie prosta. Bez problemu poradzą sobie osoby w każdym wieku, nie zależnie od stopnia zaawansowania w obsłudze komputera. Dzięki temu, że Flightradar24 po polsku jest na naszej stronie nawet osobą starszym jego obsługa nie sprawi żadnych trudności.

Kto najbardziej potrzebuje Flightradar24 po polsku ?

Popularność samolotów ciągle rośnie. Dzięki wielu stroną, które oferują wyszukiwanie najtańszych i najkorzystniejszych lotów, z roku na rok liczba pasażerów rośnie. Jest to najwygodniejszy i najszybszy środek transportu. Przykładowo z Warszawy do Barcelony dolecimy w około 3 godziny, gdzie samochodem dystans ten musielibyśmy pokonać w ponad 21 godzin czyli nasza podróż automatycznie wydłuża się siedmiokrotnie, nie uwzględniając korków a opłaty za autostrady, paliwo oraz eksploatację samochodu również przewyższają kilkakrotnie koszt biletu. Kolejną zaletą wybierania tego środka transportu jest komfort. Nie musimy kierować i skupiać się na drodze. Możemy wybrać poranny lot, przespać się kilka godzin w samolocie, odświeżyć się w toalecie i będziemy żywi i pełni energii podczas urlopu. Dodatkowo oszczędzimy sobie nerwów nie stojąc w korkach. To wszystko sprawia, że coraz chętniej latamy nawet na weekend, a tanie linie lotnicze stale poszerzają swoją ofertę. Flightradar24 po polsku sprawia, że możemy wcześniej sprawdzić trasę samolotu tak, aby wiedzieć przez jakie kraje, miasta i wody będziemy lecieć. Flightradar24 po polsku jest także idealny dla każdego, którego ktoś bliski wylatuje. Jak wiadomo w samolocie jest zakaz używania telefonów komórkowych, a po wylądowaniu często zapominamy włączyć swoje urządzenia i od razu zadzwonić do bliskich z informacją, że bezpiecznie dotarliśmy. Dzięki naszemu radarowi unikniesz nerwów i od razu sprawdzisz czy dany samolot już wylądował. Potem możesz już bez stresu i spokojnie czekać na telefon od ukochanych osób. Kolejną grupą odbiorców dla której Flightradar24 po polsku jest świetnym rozwiązaniem to osoby pasjonujące się lotnictwem. Chyba każdy podczas letnich pikników i wyjść ze znajomymi patrzy w niebo i zadaje sobie pytanie „Ciekawe gdzie leci ten samolot?” Teraz rozwiejemy wasze wątpliwości i odpowiemy na wszystkie pytania, ponieważ wystarczy skorzystać z Flightradar24 po polsku, przybliżyć mapę do naszej lokalizacji i sprawdzić dane samolotu! Jednak najważniejsze zastosowanie Flightradar24 po polsku ma wtedy, gdy musimy odebrać kogoś z lotniska, które przeważnie znajduje się poza miastem, a niestety zdarza się, że loty są opóźnione. Obserwując lot na naszym radarze unikniesz wielogodzinnego czekania na lotnisku.

Z Flightradar24 po polsku sprawdzisz największe lotniska świata !

W związku z rosnącym zainteresowaniem środka transportu jakim jest samolot stale rośnie liczba największych lotnisk oraz odbytych lotów w ciągu roku. Dzięki Flightradar24 po polsku możesz zobaczyć ogrom tych lotnisk! Lotnisko w Atlancie od 1998 roku jest największy na świecie. W 2016 roku obsłużyło ponad 104 miliony ludzi ! W roku tym miało miejsce ponad 898 tysięcy startów i lądowań samolotów, co daje 2460 dziennie i 104 na godzinę ! Kolejne wielkie lotnisko znajduje się w Pekinie z liczbą 94,5 milionów pasażerów. W pierwszej trójcę znajduje się także lotnisko w Dubaju, które zdetronizowało Londyński Heathrow, które to natomiast jest największe w Europie. Kolejne pozycje w tym rankingu zajmuje Paryż, Frankfurt i Amsterdam. Dla porównania warszawskie lotnisko Chopina na tym tle wypada blado, ponieważ z liczbą jedynie 15 milionów pasażerów. Jak widać ilość obsłużonych pasażerów oraz startów i lądowań jest ogromna. Możecie przekonać się o tym na własne oczy przybliżając flightradar24 po polsku właśnie w tym miejscu!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 4,08 out of 5)

Loading…

Close Menu