Źródlo danych i mapy: radarbox24.com

Czym jest Fly radar ?

Fly radar umieszczony na naszej stronie służy do śledzenia lotów samolotów. Jest to możliwe dzięki radarom, zainstalowanym  we wszystkich samolotach pasażerskich. Wysyłają one sygnał za pomocą fal elektromagnetycznych, który następnie jest odczytywany i automatycznie umieszczany na mapach google. Dzięki temu wszyscy mają dostęp do tych danych całkowicie za darmo. Fly radar wysyła te dane za pomocą Sensora ADS-B, który działa podobnie jak GPS umieszczony w samochodach. Wszystkie te informacje są na bieżąco uaktualniane, dzięki temu informacje umieszczone na mapach są w 100 procentach aktualne (jedynie z kilku sekundowym opóźnieniem), dzięki temu również są one za darmo, nie trzeba wykupować abonamentów, zakładać konta, ani podawać maila. Wystarczy wejść na naszą stronę a fly radar sam się załaduje i pokaże wszystkie informacje o danym locie. Wszystkie dane odbierane są na zasadzie live, dzięki czemu nie musisz co chwila odświeżać strony, aby sprawdzić postępy w locie.

Jaki sprzęt jest potrzebny do korzystania z Fly Radar ?

fly radarNa innych stronach można zaleźć wiele radarów lotów, jednak my staraliśmy się na naszej umieścić taki fly radar, który będzie prosty i łatwy w obsłudze dla każdego. Jest nim flightradar. Z obsługą naszego radaru lotów bez problemu poradzi sobie każdy od dziecka po osoby starsze. Nie musisz znać biegle obsługi komputera ani przeglądarek internetowych. Nie musisz także posiadać najlepszego, najdroższego sprzętu. Najważniejsze jednak jest to, że nasza strona jest dostosowana do wszystkich urządzeń mobilnych. Oznacza to, że można z niej korzystać na dowolnym sprzęcie, które po prostu ma dostęp do internetu. Na telefonie, tablecie czy laptopie poradzisz sobie równie dobrze z fly radar co na komputerze stacjonarnym. Wiemy jak ważne to jest, ponieważ mało kto nosi ze sobą komputer na co dzień, a zależy nam na tym, żeby każdy mógł skorzystać z naszej strony kiedy tylko ma na to ochotę.

Jak korzystać z Fly Radar ?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy naszej strony mapa i umieszczone na niej żółte samoloty załaduje się automatycznie. W lewym górnym rogu znajdują się przyciski „+” i „-”, które służą do powiększenia i oddalania mapy (w tym celu można również użyć touchpad zainstalowany w laptopach) . Po maksymalnym oddaleniu, możemy zauważyć, że fly radar odbiera sygnały samolotów na CAŁYM ŚWIECIE. Możemy sprawdzić każdy jeden lot, który aktualnie odbywa się na naszej planecie. Po kliknięciu na interesujący nas samolot wyświetlają się wszystkie informacje dotyczące samolotu. Pierwszą widoczną informacją jest nazwa samolotu wraz z jego zdjęciem. Następnie mamy takie dane jak: nazwa lotniska z którego dany samolot wyleciał oraz nazwa lotniska na którym wyląduje wraz z dokładnymi godzinami. Mamy nawet pasek ukazujący ilość przebytej już trasy. Niżej znajdują się wszystkie szczegółowe informacje takie jak: wysokość lotu samolotu, prędkość, informacje dotyczące pogody, ciśnienia oraz z jakiego radaru korzysta dana maszyna. Jak widać fly radar dostarcza dosłownie wszystkich informacji o danym locie.

Kto korzysta z Fly Radar ?

fly radarW związku z tym, że fly radar dostarcza wszystkich niezbędnych informacji korzystają z niego nie tylko osoby zafascynowane samolotami, czy takie, które chcą zdobyć informacje o danym locie w celach prywatnych lecz również personel pracujący na lotniskach czy piloci. Na wieżach lotniczych jest to rzecz niezbędna do sprawnego i bezpiecznego koordynowania ruchu samolotów oraz zapobiegania niebezpieczeństwu. Na lotniskach fly radar służy do dostarczania niezbędnych informacji pasażerom, to dzięki niemu wiemy, że dany samolot ma opóźnienie i o której wyląduje lub odleci. Dzięki naszej stronie unikniesz czekania na lotnisku na przylot kogoś bliskiego. Wystarczy, że sprawdzisz w domu czy dany samolot ma opóźnienie i o której dokładnie wyląduje. Dzięki temu zaoszczędzisz wiele czasu oraz nerwów. Fly radar przydaje się również podczas rodzinnych pikników, bądź aktywności fizycznych z dziećmi. Wiele maluchów interesuje się samolotami, dzięki naszej stronie zaskoczysz swoją pociechę informacjami o samolocie aktualnie lecącym nad waszą głową. Jest to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i rodziców. Kolejną sytuacją, kiedy to fly radar może okazać się niezbędny, jest planowanie podróży. Nie każdy samolot wyświetla swoim pasażerom podczas lotu informacje o tym, nad jakim państwem aktualnie się znajduje, dzięki fly radar możesz sprawdzić wcześniej trasę samolotu, którym będziesz leciał i zobaczyć nad jakimi miastami, morzami i oceanami będziesz się znajdował. Z fly radar powinni również korzystać wszyscy szczęśliwi posiadacze tak drogiego sprzętu jakim jest dron. Przed jego użyciem należy sprawdzić czy w pobliżu nie leci, bądź nie będzie leciał zaraz jakiś samolot. To zapewni bezpieczeństwo waszemu sprzętowi i pozwoli na bezpieczne korzystanie z jego opcji, szczególnie kiedy mieszka się w mieście, w którym znajduje się lotnisko. Aczkolwiek mimo korzystania z fly radar, nie należy zapominać, o podstawowych zasadach oraz o tym, że używać tego sprzętu można wyłącznie po szkoleniu oraz uzyskaniu certyfikatu uprawniającego do tego.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 5,00 out of 5)

Loading…

Close Menu