Źródlo danych i mapy: Radarbox.com

Radar lotów

Korzystając z naszej strony sledzenielotow.com masz możliwość obserwowania tras samolotów na całym świecie ! Dzięki naszej stronie już żaden samolot nie pozostanie tajemnicą ! W szybki i łatwy sposób możesz sprawdzić skąd i dokąd leci samolot, który akurat przelatuje nad twoją głową. Oprócz tego masz podane dokładne godziny wylotu i przylotu. W internecie możemy znaleźć wiele stron typu radar lotów, ale zdecydowaliśmy się na naszej stronie umieścić najlepszy z nich czyli Flightradar24.

Jak znaleźć samolot na radarze lotów RadarBox?

radar lotów
 1. W prawym górnym rogu radaru znajdziemy symbol lupy.
 2. Po kliknięciu pokaże nam się pole do wpisania numeru lotu.
 3. Przy wpisywaniu pokażą nam się propozycję lotów
 4. Wybieramy nasz lot 
 5. Klikamy “Live” 
 6. Radar pokaże nam samolot na mapie
radar lotów

Po lewej stronie pokażą nam się informacje o locie, między innymi:

 • Kody lotnisk
 • Miejsca Lotnisk
 • Czas od wylotu oraz czas do lądowania
 • Planowany czas lądowania (opóźnienia)

 

 

radar lotów instrukcja

Jeśli przewiniemy pasek boczny na sam dół, możemy również zobaczyć dwie dodatkowe opcje:

 1. SEE ROUTE: Opcja ta po aktywacji pokazuje nam tylko wybrany przez nas samolot na mapie. Dodatkowo widzimy dokładnie gdzie on właśnie się znajduje oraz przybytą jak i planowaną trasę lotu.
 2. COCKPIT VIEW: Ta opcja pokazuje widok z kamery z kokpitu pilota. Po ukazaniu się małego okienka z widokiem mamy opcje rozszerzenia go na cały ekran.

 Do czego używać radaru lotów ?

radar lotów samolotówWybierasz się na wakacje? A może ktoś z twoich bliskich planuje podróż ?  Radar lotów służy do śledzenia lotów samolotów nie tylko w celach rozrywki. Teraz jako rodzic nie musisz stresować się wyjazdem wakacyjnym swojego dziecka, wystarczy włączyć naszą stronę a nasz radar lotów samolotów dokładnie pokaże ci gdzie aktualnie znajduje się jego samolot, o której godzinie wyląduje a nawet czy dotarł już do celu. Nie musisz czekać z telefonem w ręce na wiadomość o szczęśliwym lądowaniu wystarczy skorzystać z darmowego radaru lotów. Jeżeli samemu planujesz podróż możesz wcześniej wyszukać podobny lot i dowiedzieć się nad jakimi państwami lub morzami będziesz przelatywał. Radar lotów umożliwi ci sprawdzenie dokładnej trasy lotu oraz jej długość. Przydatny jest on również, gdy masz odebrać kogoś z lotniska. Sprawdź najpierw czy aby na pewno samolot nie ma opóźnienia i nie będziesz na darmo czekał. Najlepsze jest to, że obejmuje on praktycznie wszystkie samoloty. Prezydent USA przylatuje do Polski? A może twoja ulubiona gwiazda, na której koncert się wybierasz? Teraz możesz na bieżąco i bez problemu śledzić trasę jego samolotu!

Nie potrzebujesz komputera !

Oczywistym jest, że nikt z nas nie nosi cały czas ze sobą komputera a niektóre trasy, które chcemy śledzić trwają kilka godzin, właśnie dlatego umożliwiamy wam korzystanie z naszej strony na KAŻDYM urządzeniu! Radar lotów samolotów działa fantastycznie zarówno na komputerze jak i tablecie a nawet telefonie! Teraz możesz jednym kliknięciem sprawdzić interesującą cię trasę stojąc w kolejce sklepowej lub jadąc autobusem. Radar lotów dzięki prostocie w swojej obsłudze pozwoli ci zaskoczyć wiedzą twoich znajomych kiedy obserwujecie jakiś samolot podczas wspólnego pikniku. Kiedy inni zastanawiają się czy dany samolot leci do Nowego Jorku czy do Tokio, ty dzięki radarowi lotów będziesz znał nie tylko dokładny kierunek ale również godzinę lądowania oraz przebyte już kilometry!

Jak to działa ?

Oczywiście radar lotów samolotów to nie żadna magia. Każdy samolot posiada wbudowany Sensor ADS-B, który działa podobnie do samochodowego GPS’a, którego sygnały są na bieżąco (bądź z kilkusekundowym opóźnieniem) odnotowywane na mapach google, dzięki temu w jednym miejscu mamy wszystkie samoloty z całego świata! Na radarze lotów możemy sprawdzić największe lotniska na świecie i ilość samolotów znajdujących się na nich. To naprawdę niesamowite i robi ogromne wrażenie!radar lotniczy

Radar lotów – Jak to możliwe ?

Każdy samolot posiada radar GPS, który przesyła sygnał o aktualnym położeniu konkretnego samolotu oraz jego wszystkie dane, następnie są one umieszczane na radarze lotów, dzięki czemu, my mamy nie ograniczony dostęp do tych informacji i co najważniejsze- jest on zupełnie darmowy! Wszystkie przesyłane dane są publiczne, dlatego każdy człowiek na świecie może z nich korzystać.  A co najlepsze nie potrzebujemy do tego żadnego specjalistycznego sprzętu a nawet komputera, ponieważ śledzenie lotów dzięki naszej stronie jest możliwe na każdym urządzeniu, które posiada dostęp do internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę naszej strony i cieszyć się możliwościami, które ona zapewnia. Dzięki naszemu radarowi lotów, możesz śledzić każdy samolot bez wyjątku. Radar lotów samolotów fantastyczna zabawa i cenne informacje !

Posiadasz drona?

Gdy odpowiedź brzmi tak to wiesz jak ważne jest korzystanie z radaru lotów. Każdy posiadacz tego urządzenia wie jak drogi jest to sprzęt i jak łatwo można go zniszczyć. Dlatego w tym wypadku radar lotów jest niezbędny. Pomaga to w ochronie naszego urządzenia, a także przydaje się, aby sprawdzić czy samolot nie leci lub nie będzie leciał niedaleko twojego drona. Nikt nie chciałby stracić sprzętu wartego kilka tysięcy złoty, dlatego oprócz korzystania ze stron typu  radar lotów równie ważne jest, aby przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa, a co za tym idzie posiadać pozwolenie na korzystanie z drona oraz ukończony odpowiedni kurs i szkolenie. Pamiętajmy, że nie jest to zwykła zabawka i nie umiejętne i nie ostrożne korzystanie z drona, może być bardzo nie bezpieczne. Sprawdź radar lotów teraz!

Radar lotów i jego historie powstania

Radar lotów powstał tak naprawdę w chwili kiedy Heinrich Hertz w 1886 roku odkrył fale elektromagnetyczne, z których to korzystają samoloty. W swoim badaniu zauważył, że fale te odbijają się od metalowych przedmiotów dzięki czemu można je zlokalizować. Pierwsze próby lokalizacji samolotu podjął Christian Hülsmeyer 18naście lat później, jednak dopiero po 31 latach w 1935 roku Robert Watson-Watt namierzył pierwszy w historii samolot. Był to przełomowy moment w lotnictwie na całym świecie. W raz z tym momentem radar lotów zaczęto produkować na szeroką skalę, przez co podczas II wojny światowej Anglia oraz Trzecia Rzesza wykorzystywały go do lokalizowania i zestrzeliwania wrogich samolotów. Z biegiem czasu i rozwojem technologii zaczęto udoskonalać ten sprzęt oraz instalować go w każdym samolocie, ponieważ pozwalało to na sprawniejsze koordynowanie samolotami, przez co na jednym lotnisku może odbywać się kilka lotów na raz. Dzięki temu dziś na świcie mamy wiele gigantycznych lotnisk. Największe z nich to lotnisko w Atlancie, które w 2015 roku przekroczyło liczbę 100 milionów obsłużonych pasażerów w przeciągu roku, a  w 2016 w porcie tym miało miejsce 898,3 tysiące startów i lądowań. Co dokładnie widać na radar lotów to, że duże lotniska znajdują się również w Pekinie, Tokio, Chicago czy Los Angeles. W Europie jest to: Londyn Heathrow, Paryż Charles czy Frankfurt nad Menem. Wystarczy zbliżyć naszą mapę na te lotniska, by zobaczyć jak wiele samolotów na raz znajduje się w ich obrębie. Im bardziej przybliży radar lotów tzn. mapę, tym więcej samolotów będzie widocznych.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 4,60 out of 5)

Loading…

Close Menu